Czym jest projektowanie responsywne (RWD)?

Projektowanie responsywne jest nowoczesną techniką, która umożliwia stronie internetowej prawidłowe wyświetlanie i funkcjonowanie na różnych typach urządzeń - komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach. Projekt responsywny gwarantuje, że wszystkie elementy na stronie działają prawidłowo niezależnie od rodzaju urządzenia użytego do jej wyświetlenia.


Przystosowanie stron internetowych do działania na urządzeniach przenośnych staje się dziś koniecznością. Warto zadbać, by wszyscy odwiedzający stronę mogli zobaczyć informacje w sposób prawidłowy, a w przypadku witryn sprzedażowych - by klienci mogli w wygodny sposób zamawiać produkty czy usługi.

Warto też podkreślić, że od niedawna mobilne wyniki wyszukiwania Google przywiązują większą wagę do stron dostosowanych do pracy na urządzeniach przenośnych. Strona responsywna będzie więc lepiej dopasowana pod kątem SEO do algorytmów współczesnych wyszukiwarek.

Statystyki pokazują, że już ok. 80% użytkowników Internetu korzysta z jego zasobów za pomocą urządzeń mobilnych. Co więcej, odsetek ten z roku na rok rośnie.

Projekty, które tworzę dla swoich Klientów zwykle są dostosowane do pracy na urządzeniach przenośnych, gwarantując wygodę użycia i poprawne działanie na każdej wielkości ekranie.

Zajmuję się także dodawaniem mobilnych wersji na stronach istniejących. Jeśli posiadasz już stronę internetową bez zgodności z urządzeniami przenośnymi, warto pomyśleć o jej dodaniu. Wpłynie to z pewnością pozytywnie na jej postrzeganie, zarówno przez użytkowników smartfonów i tabletów, jak i roboty wyszukiwarek.